MAKOTECH - Tvorba web stránok

Novinky z www.radia.sk

Radioprojekt X.-XII./2018: Slovenský rozhlas sa v počúvanosti dotiahol na sieť Radio Services

Spoločnosť MEDIAN SK, s.r.o. realizuje kontinuálny prieskum RADIOPROJEKT od apríla 2009. Výsledky, zverejnené v tejto tlačovej správe, boli zbierané v termíne od 17.09.2018 do 16.12.2018. Prieskum bol realizovaný na vzorke 3.175 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 - 79 rokov.

Rádio Viva mení prvýkrát od vzniku zvukový obal

Metropolitné rádio pristupuje od pondelka 21. januára k zmene zvukového obalu. Nie je to však jediná novinka. Stanica vysielajúca pre Bratislavský kraj a okolie nadobro opúšťa aj slogan „Najlepšia hudba všetkých čias“ a nahrádza ho úplne novým „Tvoj život, tvoja hudba, tvoje rádio“.

Rádio_FM spustilo hlasovanie v 11. ročníku Rádiohláv

Album roka, Skladba roka, Debut roka a Objav roka – o víťazoch týchto kategórií Rádiohláv za rok 2018 budú opäť rozhodovať fanúšikovia a poslucháči Rádia_FM. Za svojich favoritov môžu hlasovať už teraz na webe www.radiohlavy.sk.

Stanovisko ANRTS k neudeleniam výnimky z kvót

Rozhodnutie Rady pre vysielanie a retransmisiu neudeliť výnimku z povinnosti vysielať slovenské hudobné diela ani jednému rádiu, ktoré o ňu požiadalo je z pohľadu ANRTS ďalším dôsledkom zlej zákonnej úpravy.

Radioprojekt I.-XII./2018: Medziročne najviac stúpli Europa 2 a Vlna

Spoločnosť MEDIAN SK, s.r.o. realizuje kontinuálny prieskum RADIOPROJEKT od apríla 2009. Výsledky, zverejnené v tejto tlačovej správe, boli zbierané v termíne od 8.01.2018 do 16.12.2018. Prieskum bol realizovaný na vzorke 14.895 respondentov, občanov Slovenskej republiky vo veku 14 - 79 rokov.

Rádio Košice dokrylo ďalší kúsok východu

V uplynulých dňoch spustila stanica vysielač v obci Žarnov neďaleko Turne nad Bodvou. Rádio Košice si poslucháči v tejto oblasti môžu naladiť na 103,2 MHz.

Ivan Bindas novým šéfom programu v Rádiu Viva

Rádio Viva od Nového roka mení programového riaditeľa. Lukáša Turiaka na pozícii strieda Ivan Bindas.

Nový rok odštartuje Europa 2 s novou rannou šou Wake Up

Europa 2 sa chystá v novom roku urobiť zmeny nielen v playliste, ale aj v programe. Do rannej šou Wake Up sa vráti Matúš Krnčok, ktorému bude skvelou oporou mladá a šikovná Michaela Kicková a.k.a. Kicka.

Rannú šou Rádia Jemné posilní Barbora Rakovská

Vo vysielaní Rádia Jemné prichádza od 2. januára k zmene v rannej šou. K moderátorovi Príjemného rána, Lukášovi Pinčekovi, pribudne Barbora Rakovská, ktorá doteraz pôsobila v Rádiu Europa 2. Poslucháči sa však naďalej môžu tešiť na to, čo majú v Rádiu Jemné najradšej - najviac pohodovej hudby, témy užitočné pre život a zaujímavé príbehy poslucháčov.

Kvóty ešte viac zasahujú do formátov rádií. Licenčná rada nelogicky zamietla všetky žiadosti o výnimky

Rádio Best FM bude musieť hrať nové domáce skladby napriek tomu, že je oldies. Rádio Devín bude musieť zvládnuť nájsť dostatok novej domácej klasickej hudby, prípadne ďalších menšinových žánrov, ktorým sa venuje a neodradiť už aj tak dosť menšinového poslucháča. Takto by to v praxi malo vyzerať od 1. januára.

  • 1