MAKOTECH - Tvorba web stránok

Novinky z www.radia.sk

MML-TGI 2.+3./2018: Expres a Slovensko s rovnakým podielom na trhu

Najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou na Slovensku je aj naďalej Rádio Expres. Vyplýva to z prieskumu Market & Media & Lifestyle - TGI, ktorý pravidelne uskutočňuje spoločnosť Median SK v licenčnej spolupráci s anglickou spoločnosťou Kantar Media.

Za každých desať spotov ponúka Expres pred Vianocami štyri navyše!

Špeciálna akcia lídra na trhu ponúka svojim verným aj novým klientom jedinečnú možnosť, ako získať efektívnu kampaň v najatraktívnejšom predvianočnom období za výhodnú cenu.

Generálna riaditeľka Tatiana Ďuricová odchádza z rádia Europa 2

Z rádia Europa 2 odchádza generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva Tatiana Ďuricová.

Piatková klubová noc Rádia_FM sa ponesie v štýle drum and bass

Najbližšia klubová noc Rádia_FM bude mapovať viac ako 20 rokov štýlu drum and bass, ktorý sa v súčasnosti nachádza na vrchole záujmu. V piatok 9. novembra ho od 21:00 v bratislavskom KC Dunaj zahrajú L Plus a Galagha & Gabbana, ktorých odohrané roky sa počítajú v desiatkach. Doplnia ich vychádzajúce hviezdy Changing Faces a Kutlo & Jimmy Danger.

Spravodajstvo RTVS je podľa Chuguryana po turbulenciách v štandardnom režime

Situáciou v rozhlasovom spravodajstve sa dnes popri iných témach zaoberala Rada Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Rada avizovala túto tému už v októbri, po tom, ako sa na verejnosť dostali informácie o možnom ovplyvňovaní obsahu rozhlasových Krátkych správ.

RTVS pripravila ku komunálnym voľbám mimoriadne správy aj povolebné štúdiá

V deň volieb, v sobotu 10. novembra, RTVS odvysiela na Jednotke mimoriadne 15-minútové správy o 12:00, 16:00 a o 22:20, ktoré bude moderovať Viliam Stankay. V nich redaktori spravodajstva z terénnu priblížia priebeh a regulárnosť hlasovania, volebnú atmosféru, vyjadrenia Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, miestnych volebných komisií a sumár z celého Slovenska. Rádio Slovensko bude pokrývať udalosti v rámci predĺžených spravodajských relácií.

Europa 2 po zmene majiteľa prechádza zmenami

S účinnosťou od novembra 2018 nastávajú zmeny v spoločnosti EUROPA 2, a.s.  Pri nedávnej akvizícii na českom mediálnom trhu získala spoločnosť CMI - Czech Media Invest (ovládaná Danielom Křetínským, Patrikom Tkáčom a Romanom Korbačkom) do svojho portfólia významné rozhlasové stanice, ktoré predtým vlastnil mediálny francúzsky dom „Lagardere Group“. V súvislosti s touto transakciou nastávajú zmeny i v slovenskom rádiu EUROPA 2, ktorého 100%-ným vlastníkom sa stal Roman Korbačka.

Rádio Anténa Rock hľadalo rockerov pre charitatívne účely

Rádio Anténa Rock sa netradične spojilo s Ligou proti rakovine. V súťaži Hecni sa! hľadali rockerov, ktorí dobrovoľne venovali svoje dlhé vlasy na výrobu parochní pre ženy s onkologickým ochorením. Za odmenu dostali lístky na rockový koncert Nightwish v Bratislave.

Rádio Expres spúšťa programatický nákup digital audia

Najpočúvanejšie slovenské Rádio Expres v spolupráci s agentúrou GroupM spúšťa na Slovensku ako prvé rádio programatický nákup digital audia.

O frekvencie jesenného výberového konania má záujem päť uchádzačov

Do jesenného výberového konania, v ktorom je zaradených 30 voľných rozhlasových frekvencií, sa prihlásili piati žiadatelia - traja súčasní vysielatelia a dvaja žiadatelia o novú licenciu na vysielanie rozhlasovej programovej služby.

  • 1