Hudba.sk

Týždeň v hard & heavy: nový Slipknot tu bude už budúci rok!

Podľa frontmana Slipknot šiesta štúdiovka určite vyjde v roku 2019. Hudba už je takmer hotová, Corey začal písať texty. Možno to však bude ich posledný album.

Zem spieva: Katku Knechtovú dojalo vystúpenie detí, no ony ju nepoznali

Šieste postupové kolo televíznej šou Zem spieva prinieslo opäť niekoľko zaujímavých momentov. A to nielen priamo na pódiu počas vystúpení, ale aj v dokrútkach, v ktorých nebola núdza o silné emócie. Lokálpatriotka východoslovenského kraja Katarína Knechtová si od dojatia aj poplakala.

Lucie má nový klip ku Kollerovmu "oplodňováku". Pozrite si zimomriavkové video

Vypredaný futbalový štadión Eden, to čo sa doteraz žiadnej inej českej skupine nepodarilo a úctyhodná scéna s mnohými hosťami. To boli na začiatku leta 2016 kulisy, v ktorých sa kapele Lucie podarilo zaznamenať video k hitu Chci zas v tobě spát v životnej forme.

V Kine Lumiére uvedú dokument Frank Zappa: Vlastnými slovami

V bratislavskom Kine Lumiére uvedú 21. februára o 20:30 hodine dokument o legendárnom muzikantovi a filmárovi Frankovi Zappovi od nemeckého režiséra Thorstena Schütteho. Snímku Frank Zappa: Vlastnými slovami (2016) premietnu v rámci cyklu Music & Film, pričom pôjde o jej jediné uvedenie na Slovensku.

Skupina Rybičky 48 objavila ideálneho muža a venuje ho všetkým ženám

Skupina Rybičky 48 prichádza s darčekom pre všetky ženy. Kapela vydáva svoj doposiaľ najdlhší klip v kariére a venuje ho krajšej polovici ľudstva, pretože ženy sú podľa slov muzikantov z Rybičiek 48 ich nekonečnou inšpiráciou.

Zranenia i drilovanie choreografií. Aj takto vyzeralo zákulisie filmu Backstage

Už 15. marca príde do kín nový slovenský film Backstage, ktorý je na poli slovenského filmu naozaj netradičným zjavom. Žáner tanečného filmu u násnie je bežný, preto sa tvorcovia snažili dať doňho všetko. Hoci sa o choreografie postaral najznámejší slovenský choreograf Miňo Kereš a ako hlavné postavy sa predstavia tanečníci z The Pastels, tanec bol pre mnohých veľkou výzvou.

Supraphon vydáva dvojalbum 1968 s podtitulom "50 hitů roku naděje a zrady"

Od roku 1968 uplynulo už polstoročie, no napriek tomu spomienky naň zostávajú stále živé. Atmosféru onej doby pripomína vydavateľstvo Supraphon prostredníctvom špeciálneho dvoj-CD s výberom skladieb vydaných v roku, kedy sa Československo zo dňa na deň premenilo na okupovanú krajinu.

Štupel Fest ponúkne kvalitný punk-rock. Výťažok pôjde trom chorým deťom

Štupel Fest spojí slovenské punk-rockové kapely, aby spoločne pomohli deťom so zdravotným znevýhodnením a ich rodinám. Už 24. februára sa v bratislavskom Majestic Music Clube stretnú na jednom pódiu Karpina, Konflikt, Grobiani, Ramones Bratislava a Gulerváč.

BuranoWski bude hosťom na turné Adama Ďuricu. Očaril ho rádiový hit Lúč

Adam Ďurica už o necelé dva týždne uzavrie svoje turné Spolu Tour troma koncertami v Čadci, Prievidzi a Považskej Bystrici. Tieto vystúpenia sa od predchádzajúcich budú líšiť najmä tým, že si tentokrát pozval hosťa, ktorým je talentovaný spevák so zamatovou farbou hlasu BuranoWski.

Nový videoklip Muse je upírsko-kyberpunkovou poctou Jacksonovmu Thrilleru

Tri roky po vydaní ostatnej štúdiovky by sa fanúšikovia skupiny Muse mali dočkať nového albumu. O nasledovníkovi nahrávky Drones (2015) zatiaľ nie sú známe žiadne detaily, no vo štvrtok večer kapela ponúkla nový singel a videoklip. S fanúšikmi tak oslávila zisk ocenenia Najlepší festivalový headliner v rámci NME Awards.