Hudba.sk

Bono počas koncertu prekvapil fanúšikov záhadným vyjadrením o odchode U2

Írska kapela U2 je na hudobnej scéne už viac ako štyridsať rokov a vydala štrnásť štúdiových albumov, pričom ten posledný Songs of Experience vyšiel pred rokom. Teraz počas záverečného koncertu turné Experience + Innocence Bono prekvapil fanúšikov vyjadrením, že odchádzajú.

Bernhoft je meno, ktoré sa oplatí spoznať. Multitalentovaný Nór mieri na Slovensko

Nepatrí k umelcom, ktorí by na Youtube lámali rekordy sledovanosti a obsadzovali vrchné priečky predajnosti mimo svojej rodnej krajiny, no keď si ho raz vypočujte, budete ho chcieť vidieť naživo. Multiinštrumentalista, skladateľ, textár a producent Bernhoft je totiž zosobnením hudobného talentu. 4. februára 2019 vás o tom príde presvedčiť do Bratislavy.

Víťazka SuperStar Tereza Mašková predstaví prvý singel New Me. Pozrite si ukážku

Aktuálna držiteľka titulu Československá Superstar, Tereza Mašková, prichádza s dlhoočakávaným albumovým debutom, ktorý vyjde 16. novembra. O deň neskôr predstaví mladá speváčka aj svoj prvý singel s názvom New Me a videoklip, z ktorého ponúkla malú ukážku.

Chance the Rapper pripravuje filmový muzikál Hope v spolupráci s MGM

Americký interpret Chance the Rapper pripravuje filmový muzikál Hope. Novinka prinesie príbeh skupiny tínedžerov z Chicaga, ktorí sa spoja a prostredníctvom umenia podnietia dianie v ich komunite. Novinka vznikne pod hlavičkou štúdia MGM, ktoré sa postará o jej výrobu aj financovanie.

Koncert pre všímavých sa koná už túto sobotu. Vystúpia Jana Kirchner aj Ho99o9

Už túto sobotu, 17. novembra, sa na Koncerte pre všímavých v Refinery Gallery predstaví americká hardcore-hiphopová zostava Ho99o9, legendárny Pražský výběr, Dybbuk, ruská kapela Shortparis či Jana Kirschner, ktorá vystúpi so sláčikovým kvartetom.

Anna Calvi v Bratislave: Oslobodenie gitarou

Byť dievča s gitarou je nevďačná úloha, rockové sóla sú stále považované za mužskú doménu. Výnimka je možná, len ak ste PJ Harvey alebo jej priama nasledovníčka. Ako ukázal aj bratislavský koncert, Anna Calvi sa na svojej tretej nahrávke pasuje so všetkými škatuľkami, ktoré jej sú pritesné. Keď je na pódiu, zdieľa autentické emócie v celej ich surovej sile.

Hex má silný videoklip k piesni Srdce. Slová z jej textu dostali nový význam

"Srdce stále mám živé, tak sa ďalej trápime," spieva líder skupiny Hex v refréne skladby Srdce, ktorá vyšla presne pred rokom na albume Tebe. Odvtedy sa veľa zmenilo a dnes pesnička pôsobí, akoby sa jej text dotýkal aj toho, čo Ďuďo prežíva od leta. Pritom to tak nie je, v čase vzniku bol text inšpirovaný skôr bolesťou z nefungujúcich vzťahov.

Slipknot vydajú reedíciu albumu All Hope Is Gone. Vyjde už v decembri

Americká heavymetalová kapela Slipknot vydá reedíciu albumu All Hope Is Gone (2008). Muzikanti potešia fanúšikov a fanúšičky pri príležitosti desiateho výročia pôvodného vydania nahrávky. Novinka sa dostane na trh 7. decembra. Reedícia ponúkne aj bonusový disk s audio záznamom koncertu formácie v Madison Square Garden z 5. februára 2009.

Melanchólia na pozadí príbehov zo života: Low Roar a čistá radosť z hudby

Prirovnávajú ho k Sigur Rós, Radiohead i Elliotovi Smithovi. Jeho hudba je však tak špecifická, že je nemožné priradiť jej konkrétny žáner. Ryan Karazija, známejší pod menom Low Roar, mieri na Slovensko, aby fanúšikom predstavil svoje pohlcujúce zvukové plochy a životný príbeh prostredníctvom melancholických piesní plných islandského chladu.

Skupina Tři sestry vydáva nový album s tajomným názvom !Svobodu ředkvičkám!

Skupina Tři sestry vydáva po viac ako troch rokoch nový radový album. Nazvala ho !Svobodu ředkvičkám!. Album s tajomným názvom !Svobodu ředkvičkám! obsahuje 13 pôvodných autorských piesní, ktoré skupina nahrala v období od júna do augusta tohto roku v štúdiách Sono Nouzov.