Hudba.sk

V Bratislave zaznie hudba švajčiarskeho hodinára s Ensemble Ricercata

Súbor Ensemble Ricercata pokračuje v jesennom cykle komorných koncertov, pre ktorý si zvolil dramaturgiu z diel prvej polovice 20. storočia. Koncert nazvaný Chansons Madécasses (Madagaskarské piesne) prinesie hudbu Mauricea Ravela.

Španielsky spevák Julio Iglesias dnes oslavuje 75. narodeniny

Z futbalového trávnika na svetové koncertné pódiá, to je životný príbeh speváka Julia Iglesiasa, ktorý oslávi 75. narodeniny. Rodák z Madridu, Julio José Iglesias de la Cueva (*23.9.1943), ako každý španielsky chlapec, túžil iba po jedinom, byť hráčom slávneho Realu Madrid.

Rihannu vymenovali na Barbadose za veľvyslankyňu

Barbadoská vláda vymenovala speváčku Rihannu za veľvyslankyňu. Rodáčka z barbadoskej obce Saint Michael sa stala „mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou“, ktorej úlohou je podpora vzdelania, turizmu a investícií.

The Monkees vydajú v októbri vianočný album

Americká kapela The Monkees vydá na budúci mesiac svoj prvý vianočný album. Nahrávka sa bude volať Christmas Party a na trh sa dostane 12. októbra. Novinka bude obsahovať skladby, ktoré tento rok naspievali a nahrali žijúci členovia formácie Micky Dolenz, Michael Nesmith a Peter Tork.

Slávny operný spevák Andrea Bocelli má 60 rokov

Talian Andrea Bocelli so svojím plným, jemným a uchvacujúcim tenorom prináša viac ako 30 rokov na koncertné pódiá operné árie, popové i klasické skladby. Dnes oslavuje spevák s obdivuhodným talentom 60 rokov.

Xindl X podporil vydanie albumu Sexy Exity výpravným klipom k singlu Dřevo

Šiesty radový album pesničkára Xindl X je plný útekov a jeho veľká časť vznikla v Španielsku. Dosku vydáva Universal Music, v piatok 21. septembra. Piesne inšpirované smutnými témami podáva Ondřej Ladek s ľahkosťou a jemnou iróniou sebe vlastnou. V závere roka ich predstaví na klubovom turné, ktorého súčasťou budú na konci decembra aj tri koncerty v pražskom Lucerna Music Bare.

Hana Zagorová vydala nový album Ja nemám strach

Stálica českej populárnej hudby Hana Zagorová vydala včera nový album. Novinku nazvala podľa pesničky speváka a skladateľa Mareka Ztraceného Já nemám strach. Album je štýlovým mixom popu so šansónom a necháva plne vyniknúť speváčkinu interpretačnú osobitosť.

Nežná otcovská láska v pesničke: Foolk prekvapil intímnou skladbou Stella

Po dvojročnej pauze sa slovenský elektronický producent Foolk vracia s novým singlom. V pretlaku súčasnej elektroniky prináša citlivú kompozíciu inšpirovanú rodičovskou fascináciou svetom detí. Hlavnými znakmi singla Stella sú autentickosť, šum a bezprostrednosť.

Víťazmi Mercury Prize sú indie-rockoví Wolf Alice s albumom Visions of a Life

Za svoj albumový debut My Love Is Cool z roku 2015 získali nomináciu na Mercury Prize, cenu im však "vyfúkol" Benjamin Clementine. Takto pred rokom však vydali Wolf Alice svoju druhú štúdiovku Visions of a Life a tá už im túto prestížnu cenu priniesla.

Svieža hudba zo Slovinska v Bratislave: Slovinský moMENT prinesie nový koncept

Podujatie prehlbujúce spoluprácu medzi nezávislými hudobnými scénami Slovinska a Slovenska pokračuje tretím vydaním, ktoré sa uskutoční už budúcu stredu (26.9.) v Novej Cvernovke a s vynoveným konceptom. Okrem koncertov troch slovinských a jednej domácej kapely bude súčasťou večera aj prednáška a speedmeeting s hudobnými profesionálmi.