Hudba.sk

Odvážne dievča s poetickým klipom je ďalším triumfom Mareka Rakovického

Spevák skupiny Lavagance Marek Rakovický v rámci svojho bočného projektu Rakovicky opäť prináša zimomriavky v slovenčine. Po skladbách Zjavenie a Na plány treba čas je novinka s názvom Odvážne dievča iba jeho tretím singlom v rodnom jazyku a aj vďaka snovému nostalgickému vizuálu ponúka naozaj výnimočný zážitok.

Pavol Zelenay: Súčasná populárna hudba patrí súčasnej mládeži

Patril k zakladateľom festivalu Bratislavská lýra, bol producentom prvého rockového albumu Zvoňte zvonky skupiny Prúdy v roku 1969. Skladateľ, muzikológ a dokumentarista Pavol Zelenay zmapoval prvých 30 rokov slovenskej modernej populárnej hudby a je presvedčený, že základy populárnej hudby na Slovensku položil Gejza Dusík.

Mad Cool Festival mal problémy kvôli VIP zóne aj koncertu Franz Ferdinand

Uplynulý víkend sa konal v Španielsku Mad Cool Festival s mimoriadne atraktívnym hudobným obsadením. Festival však napokon nedopadol úpplne podľa predstáv organizátorov, hudobníkov a ani návštevníkov. Queens of the Stone Age mali problém s VIP zónou pod pódiom a Massive Attack nevystúpili kvôli koncertu Franz Ferdinand.

Týždeň v hard & heavy: je toto koniec System of a Down?

Po desaťročí prázdnych sľubov a občasného koncertovania sa zdá, že rozdiely v kapele sú príliš veľké na to, aby sme sa dočkali akejkoľvek novej hudby.

LCD Soundsystem vydá remixy skladieb z albumu American Dream

Americká kapela LCD Soundsystem oznámila, že vydá remixy vybraných skladieb z ich štúdiovky American Dream (2017). Nahrávky vyjdú 10. augusta ako single na 12-palcových vinylových platniach.

Hana Zagorová ukončila nabitú sezónu a odletela odpočívať do Malagy

43 koncertov v Čechách, na Morave a na Slovensku stihla v prvej polovici tohto roka deväťnásobná Zlatá slávica Hana Zagorová, ktorá dodnes predala bezmála 11 miliónov platní a je tak najúspešnejšou českou speváčkou všetkých čias.

Juliett Novak predstavila letný energický singel Pap Pa-rap

Mladá slovenská speváčka Juliett Novak, žijúca v zahraničí, prichádza s novým singlom nazvaným Pap Pa- rap. Júlia Novak Bartková, prezentujúca sa vlastnou tvorbou aj coververziami pod umeleckým menom Juliett Novak, odštartovala kariéru pred šiestimi mesiacmi, a to hneď trojicou videí. Aktuálne prináša ďalšie dva videoklipy.

Vokálna skupina For You má nový klip k prvej autorskej skladbe Open Your Eyes

Vokálna formácia For You prichádza s vlastnou autorskou skladbou. Po a cappella úpravách najväčších svetových a domácich hitov posledných dvadsiatich rokov ponúka formácia skladbu Open Your Eyes, v ktorej pätica spevákov poukazuje na nespravodlivý svet okolo nás. Hlad, vojny, zisk aj za cenu ľudských životov. Napovedajú však, ako to zmeniť.

Suede zverejnili skladbu Don’t Be Afraid If Nobody Loves You

Anglická rocková kapela Suede zverejnila skladbu Don’t Be Afraid If Nobody Loves You. Novinka sa bude nachádzať na očakávanom albume The Blue Hour, ktorý sa dostane na trh 21. septembra a bude obsahovať dovedna 14 piesní.

Kino Lumiére pridáva druhú projekciu koncertného filmu skupiny Muse

O štvrtkovú premiéru tohtoročného koncertného filmu britskej kapely Muse: Drones World Tour bol v bratislavskom Kine Lumiére veľký záujem. "Preto pridávame ďalšiu projekciu, ktorá sa uskutoční v utorok 17. júla," zdôvodňuje tlačová tajomníčka Slovenského filmového ústavu Simona Nôtová.