Hudba.sk

Týždeň v hard & heavy: Architects očarili skvelou prerábkou Deftones

Vypočujte si Change od Deftones v orchestrálnom podaní kapely Architects. Bude sa vám páčiť. Informujte sa aj o nadchádzajúcich podujatiach a započúvajte sa do slovenskej tvorby projektu IONS.

Spoločnosť Sony Music ukončila spoluprácu s R. Kellym

Hudobné vydavateľstvo RCA patriace pod spoločnosť Sony Music ukončilo spoluprácu s americkým r'n'b spevákom R. Kellym. Informovali o tom viaceré americké médiá. Dôvodom majú byť početné obvinenia zo sexuálneho zneužívania žien i neplnoletých dievčat, ktoré 52-ročného hudobníka sprevádzajú už roky a ktoré on odmieta ako nepravdivé.

Speváčka Roumy predstavila z pripravovaného albumu singel Hviezdy

V novom singli Hviezdy z pripravovaného druhého albumu spieva Roumy o nemožnom. Text novej skladby možno niektorých ľudí prekvapí, ale podľa speváčky nejde o nič viac ako o krásnu metaforu.

Nová štúdiovka Vampire Weekend bude dvojalbum

Očakávaná štvrtá štúdiovka americkej rockovej kapely Vampire Weekend bude dvojalbum a bude sa na nej nachádzať 18 skladieb, ktoré budú dovedna trvať zhruba 59 minút. Na službe Instagram to oznámil líder formácie Ezra Koenig.

Marta Jandová sa teší z pozitívnych reakcií na jej prvý sólový album

Česká speváčka Marta Jandová má radosť z pozitívnych reakcií na jej prvý sólový album Barvy, ktorý vydala v októbri minulého roka. "Cédéčku sa darí dobre, občas ho sledujem, keď sa nebojím. Ja sa totiž hrozne bojím, že by sa mohlo niečo zvrtnúť," priznala v rozhovore pre agentúru SITA.

Klip Barbory Polákovej vzbudil medzinárodný záujem. Získal ocenenie Music Ally

Populárna herečka a speváčka Barbora Poláková je svojimi originálnymi nápadmi, kreativitou i citom pre detail dobre známa. Aktuálne to potvrdzuje i medzinárodný ohlas, ktorý vzbudil jej unikátny vlaňajší videoklip k úvodnej skladbe nového albumu ZE.MĚ 2-8-5.

Album High As Hope od Florence and the Machine je osobný, emotívny a plný tajomstiev

Tri roky od nahrávky How Big, How Blue, How Beautiful prišlo britské zoskupenie Florence and the Machine minulý rok s albumom High As Hope. Hoci je možno menej výrazný v porovnaní s predchádzajúcimi štúdiovkami, má viacero silných momentov. Speváčka Florence Welch sa vracia do tínedžerských čias a zdieľa s poslucháčmi svoje tajomstvá.

Na prvý koncert Akustiky sa nedostali desiatky fanúšikov. Turné pokračuje

Slovenská reggae kapela Akustika odštartovala svoje prvé klubové turné vypredaným koncertom v sklade hudby na prešovskom Stromoradí. Niektorí fanúšikovia sa na koncert nedostali a spôsobili hudobníkom príjemné starosti. Pár z nich si to vynahradilo a na druhý deň vycestovali za Akustikou do Košíc. Museli však oželieť neprítomnosť Eda Klenu a Dzigi Džabura. Teraz sú na rade ďalšie mestá.

Projekt Nylon Union vydal nový album Undisclosed Grounds

Posledný deň roka 2018 vydal Nylon Union v poradí druhý album s názvom Undisclosed Grounds. Na rozdiel od dream-popového debutu Sine Sine prináša nový album sériu deviatich harmonických oscilácií zbavených rockového beatu či melodických liniek.

Ariana Grande vo svojej novej hymne priateľstva 7 rings vykráda vlastnú tvorbu

Ariana Grande v piatok ráno svojim fanúšikom predstavila singel 7 rings. Chytľavá novinka nasleduje úspešnú skladbu Thank U, Next, s ktorou má toho spoločného oveľa viac, než by sme čakali. Ariana vo svojej novinke vykráda samu seba, no vďaka patričnej dávke charizmy a provokatívnosti jej to zrejme nikto nebude mať za zlé.