Hudba.sk

Týždeň v hard & heavy: posledný album Rammstein sa blíži

Len málo metalových kapiel sa dostalo na výslnie aj napriek kontroverziám, ktoré vyvolávali a udržali sa tam. Rammstein je však dôkazom, že môžete byť zároveň úspešný, kontroverzný, aj negýčový.

Trio Lady Colors zverejnilo prvý autorský singel s dojímavým videoklipom

Spevácke trio Lady Colors uverejnilo prvý autorský singel. Dramatická a emotívna balada v angličtine s názvom My Recipe prináša recept, ako sa vyrovnať so stratou blízkeho človeka.

Kombinácia, na ktorú si treba zvyknúť: Sting a Shaggy spievali pre kráľovnú

Pri príležitosti osláv 92. narodenín britskej kráľovnej sa konal veľkolepý koncert s titulom Queen's Birthday Party v londýnskej v Royal Albert Hall. Pre kráľovnú spieval Tom Jones, Craig David a Kylie Minogue, ale predstavili sa tiež Sting a Shaggy. Odspievali skladbu Don’t Make Me Wait z ich spoločného albumu s názvom 44-876.

Daniel v novom videoklipe Save The World stavil na krásne dievčatá

Slovenský hudobník Daniel Kuciak, ktorý vystupuje pod menom Daniel, upozorňuje v novom videoklipe ku skladbe Save The World na dôležitosť osobného kontaktu medzi ľuďmi. V tomto smere volá po záchrane sveta. V emotívnom videu pritom stavil na krásu hlavných hrdiniek.

Punk rock zo skúmavky: Peter And The Test Tube Babies vystúpia v Randali

Z britských ostrovov, z osídlia kráľovskej rodiny, poschodových autobusov, červených telefónnych búdok a punk rocku, prichádza druhá generácia pankáčov. Peter and The Tube Babies vystúpia už vo štvrtok 26. apríla v bratislavskom Randal Clube.

Supraphon vydal doposiaľ nevydané koncertné nahrávky klaviristu Ivana Moravca

Supraphon dopĺňa medzinárodne cenenú diskografiu legendárneho klaviristu Ivana Moravca o ďalšie nečakané archívne skvosty. Album, ktorý vyšiel 20. apríla 2018, obsahuje doposiaľ nevydané živé nahrávky z archívu Českého rozhlasu z rokov 1967, 1974 a 1984.

Ilona Csáková je v tvorivej forme: Pomýšľa na ďalší album s moderným zvukom

Česká speváčka Ilona Csáková má aj po vydaní čerstvej štúdiovky Pořád jsem to já množstvo hudobných nápadov a pracuje na nových pesničkách. Už čoskoro plánuje do sveta vypustiť aj nový videoklip ku skladbe Pořád jsem to já.

My Bloody Valentine sú opäť v štúdiu, plánujú vydať dvojicu EP

Od poslednej štúdiovky s názvom m b v írskeho zoskupenia My Bloody Valentine už ubehlo päť rokov a fanúšikovia sa nemôžu dočkať nového materiálu. Kapela oznámila, že už v lete vydá prvé z plánovanej dvojice EP. Fanúšikom však sľubujú, že pôjde o "roztiahnuté" EP.

Zvíře jménem Podzim prichádzajú s novými videoklipmi s mysterióznou náladou

Ešte v novembri minulého roka stihla česká kapela Zvíře jménem Podzim vydať eponymný album pod hlavičkou Indies Scope. Z neho teraz predstavujú skladbu Dobrý večer 1, ku ktorej nakrútili hneď dva videoklipy.

Kanye West vydá v júni dva nové albumy, vrátane spolupráce s Kidom Cudim

O Kanye Westovi sa hovorí, že je v hudbe perfekcionista a hoci sa vedelo, že na novom materiáli pracuje, nebolo jasné, kedy sa rozhodne s nahrávkou vyjsť von. Napokon oznámil prostredníctvom Twitteru, že vydá rovno dva nové albumy už v júni, s tým, že jeden z nich bude kolaboračný album s rapperom Kid Cudim.